بسته
جستجو

JONZAC

تاریخچه آب معدنی ژونزک                                                                 HISTORY OF BEAUTY THERMAL WATER

شهر زیبا و تاریخی ژونزک در میان دو شهر Bordeaux و Cognac (در ناحیه Haute- Saintonge ) واقع شده است و آب معدنی ژونزک در سال 1979 در این منطقه کشف شد.این مجتمع آب درمانی در سال 1986 در قلب کاتدرال Stone quarries بازگشایی شد و از آن زمان تا به حال هزاران نفر برای بهره مند شدن از خواص این آب به این منطقه مراجعه کردند.

از 40/000 سال پیش در ارتفاعات فلات Auvergne در مرکز فرانسه، این آب مسیر طولانی را از میان لایه های زمین طی کرده و به مرور زمان از املاح معدنی ضروری و عناصر کمیاب مانند کلسیم، منیزیم، منگنز و سولفیدها و ... غنی گشته است.

این املاح منحصر به فرد اثرات درمانی آب معدنی ژونزک را فراهم می سازند.

مطالعات انجام شده بروی هزاران نفر بعد از استفاده از آب ژونزک نشان داده است که این آب تاثیرات بسزایی روی پوست دارد، برای مثال اسکارها به طرز مشهودی محو شدند و ضایعات پوستی درمان شدند و از بین رفتند.

بعد از 5 سال تحقیق و مطالعات گسترده دو ویژگی منحصر به فرد آب معدنی ژونزک ثابت و کشف شد:

Hypermineralized (غنی از املاح معدنی)
Isotonic (ایزوتونیک)
Hypermineralized (غنی از املاح معدنی):مطالعات بالینی بی شماری، مزایای استفاده از این آب را برای پوست تاییده کرده اند. وجود میزان بالایی از املاح معدنی از قبیل: کلسیم، منیزیم، زینک، استرانسیوم، منگنز،لیتیوم و ... بعلاوه مقدار فراوانی از عناصر حاوی گوگرد در این آب، باعث بهبود متابولیسم سلولی شده و در نتیجه سرعت ساخت و ساز سلولی را افزایش می دهند. سلولها روز به روز بازسازی می شود، سد دفاعی پوست تقویت می گردد و آب از دست رفته سلولها تامین خواهد شد.

Isotonic (ایزوتونیک):آب ایزوتونیک از سایر آبهای معدنی متمایز است و با غلظتی برابر غلظت مایعات بیولوژیک سلولهای پوستی در آن نفوذ کرده و تحمل پذیری سلول را در برابر عوامل خارجی بالا می برد و باعث تغییر در سایز سلول نمی گردد، این بدین معناست که باعث تورم یا چروکیده شدن سلول نمی شود، این آب به سبب وجود املاح معدنی سازگار با پوست تعادل طبیعی آن را حفظ می نماید.